06031C162JAT2A
06031C162JAT2A
Artikelnummer:
06031C162JAT2A
Tillverkare:
AVX Corporation
Beskrivning:
CAP CER 1600PF 100V X7R 0603
Datablad:
1.06031C162JAT2A.pdf2.06031C162JAT2A.pdf
Introduktion
köpa 06031C162JAT2A med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde:100V
Tolerans:±5%
Tjocklek (Max):0.035" (0.90mm)
Temperaturkoefficient:X7R
Storlek / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Serier:-
betyg:-
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:0603 (1608 Metric)
Driftstemperatur:-55°C ~ 125°C
Monteringstyp:Surface Mount, MLCC
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:20 Weeks
Tillverkarens varunummer:06031C162JAT2A
Lead Style:-
Spridning av bly:-
Höjd - Sittande (Max):-
Funktioner:-
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:1600pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Beskrivning:CAP CER 1600PF 100V X7R 0603
Kapacitans:1600pF