köpa 1N5941AP/TR8 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Zener (Nom) (Vz): | 47V |
|---|---|
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om: | 1.2V @ 200mA |
| Tolerans: | ±10% |
| Leverantörs Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Serier: | - |
| Effekt - Max: | 1.5W |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Driftstemperatur: | -65°C ~ 150°C |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 20 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | 1N5941AP/TR8 |
| Impedans (Max) (Zzt): | 67 Ohm |
| Utvidgad beskrivning: | Zener Diode 1.5W ±10% Through Hole DO-204AL (DO-41) |
| Beskrivning: | DIODE ZENER 47V 1.5W DO204AL |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr: | 1µA @ 35.8V |