köpa 2A05G-T med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om: | 1.1V @ 2A |
|---|---|
| Spänning - DC-omvänd (Vr) (Max): | 600V |
| Leverantörs Device Package: | DO-15 |
| Fart: | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Serier: | - |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Andra namn: | 2A05GDITR 2A05GT |
| Driftstemperatur - korsning: | -65°C ~ 175°C |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | 2A05G-T |
| Utvidgad beskrivning: | Diode Standard 600V 2A Through Hole DO-15 |
| Diodtyp: | Standard |
| Beskrivning: | DIODE GEN PURP 600V 2A DO15 |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr: | 5µA @ 600V |
| Nuvarande - Genomsnittlig Rectified (Io): | 2A |
| Kapacitans @ Vr, F: | 40pF @ 4V, 1MHz |
| Email: | [email protected] |