köpa 2SD225900A med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max): | 20V |
|---|---|
| Vce Mättnad (Max) @ Ib, Ic: | 400mV @ 50mA, 500mA |
| Transistortyp: | NPN |
| Leverantörs Device Package: | MT-2-A1 |
| Serier: | - |
| Effekt - Max: | 1W |
| Förpackning: | Tape & Box (TB) |
| Förpackning / fall: | 3-SIP |
| Andra namn: | 2SD225900ATB |
| Driftstemperatur: | 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | 2SD225900A |
| Frekvens - Övergång: | 55MHz |
| Utvidgad beskrivning: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 20V 700mA 55MHz 1W Through Hole MT-2-A1 |
| Beskrivning: | TRANS NPN 20V 0.7A MT-2 |
| Likströmsstigning (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 1000 @ 150mA, 10V |
| Nuvarande - Collector Cutoff (Max): | 10µA |
| Nuvarande - Samlare (Ic) (Max): | 700mA |
| Email: | [email protected] |