603HR050E
Artikelnummer:
603HR050E
Tillverkare:
Ohmite
Beskrivning:
RES 0.05 OHM 1/4W 3% AXIAL
Datablad:
603HR050E.pdf
Introduktion
köpa 603HR050E med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Tolerans:±3%
Temperaturkoefficient:-
Leverantörs Device Package:Axial
Storlek / Dimension:0.330" L (8.38mm)
Serier:60
Motstånd (ohm):0.05
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Axial
Andra namn:OH603HR050E
OH603HR050E-ND
Driftstemperatur:-
Antal uppsägningar:2
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:8 Weeks
Tillverkarens varunummer:603HR050E
Höjd - Sittande (Max):-
Funktioner:Current Sense, Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:0.05 Ohm ±3% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Current Sense, Flame Proof, Non-Inductive, Safety Metal Element
Beskrivning:RES 0.05 OHM 1/4W 3% AXIAL