köpa 74VHC16240TTR med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Tillförsel: | 2 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Leverantörs Device Package: | 48-TSSOP |
| Serier: | 74VHC |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Utmatningstyp: | Push-Pull |
| Andra namn: | 497-2924-2 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Antal element: | 4 |
| Antal bitar per element: | 4 |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Tillverkarens varunummer: | 74VHC16240TTR |
| Logik typ: | Buffer, Inverting |
| Inmatningstyp: | - |
| Utvidgad beskrivning: | Buffer, Inverting Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP |
| Beskrivning: | IC INVERTER QUAD 4-INPUT 48TSSOP |
| Nuvarande - Utgång Hög, Låg: | 8mA, 8mA |
| Email: | [email protected] |