köpa AON6448 med BYCHPS
Köp med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 3.7V @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±25V |
| Teknologi: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverantörs Device Package: | 8-DFN (5x6) |
| Serier: | SDMOS™ |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 9.6 mOhm @ 10A, 10V |
| Effektdissipation (Max): | 2.5W (Ta), 83W (Tc) |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | 8-PowerSMD, Flat Leads |
| Andra namn: | 785-1228-2 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 16 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | AON6448 |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 3100pF @ 40V |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs: | 53nC @ 10V |
| FET-typ: | N-Channel |
| FET-funktionen: | - |
| Utvidgad beskrivning: | N-Channel 80V 11A (Ta), 65A (Tc) 2.5W (Ta), 83W (Tc) Surface Mount 8-DFN (5x6) |
| Drivspänning (Max Rds På, Min Rds På): | 7V, 10V |
| Avlopp till källspänning (Vdss): | 80V |
| Beskrivning: | MOSFET N-CH 80V 5X6DFN |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C: | 11A (Ta), 65A (Tc) |
| Email: | [email protected] |