BFC233812104
Artikelnummer:
BFC233812104
Tillverkare:
Angstrohm / Vishay
Beskrivning:
CAP FILM 0.1UF 20% 1KVDC RADIAL
Datablad:
BFC233812104.pdf
Introduktion
köpa BFC233812104 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde - DC:1000V (1kV)
Spänningsvärde - AC:440V
Tolerans:±20%
Uppsägning:PC Pins
Storlek / Dimension:0.689" L x 0.394" W (17.50mm x 10.00mm)
Serier:MKP338 1
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial
Andra namn:222233812104
Driftstemperatur:-50°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:15 Weeks
Tillverkarens varunummer:BFC233812104
Spridning av bly:0.591" (15.00mm)
Höjd - Sittande (Max):0.650" (16.50mm)
Funktioner:X1 Safety Rated
Utvidgad beskrivning:0.1µF ±20% Film Capacitor 440V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Dielektriskt material:Polypropylene (PP), Metallized
Beskrivning:CAP FILM 0.1UF 20% 1KVDC RADIAL
Kapacitans:0.1µF