BFC233812684
Artikelnummer:
BFC233812684
Beskrivning:
CAP FILM 0.68UF 20% 1KVDC RADIAL
Datablad:
BFC233812684.pdf
Introduktion
köpa BFC233812684 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde - DC:1000V (1kV)
Spänningsvärde - AC:440V
Tolerans:±20%
Uppsägning:PC Pins
Storlek / Dimension:1.240" L x 0.709" W (31.50mm x 18.00mm)
Serier:MKP338 1
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial
Andra namn:222233812684
Driftstemperatur:-50°C ~ 105°C
Tillverkarens normala ledtid:15 Weeks
Tillverkarens varunummer:BFC233812684
Spridning av bly:1.083" (27.50mm)
Höjd - Sittande (Max):1.102" (28.00mm)
Funktioner:X1 Safety Rated
Utvidgad beskrivning:0.68µF ±20% Film Capacitor 440V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Dielektriskt material:Polypropylene (PP), Metallized
Beskrivning:CAP FILM 0.68UF 20% 1KVDC RADIAL
Kapacitans:0.68µF