BFC236919824
Artikelnummer:
BFC236919824
Beskrivning:
CAP FILM 0.82UF 5% 63VDC RADIAL
Datablad:
BFC236919824.pdf
Introduktion
köpa BFC236919824 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde - DC:63V
Spänningsvärde - AC:40V
Tolerans:±5%
Uppsägning:PC Pins
Storlek / Dimension:0.492" L x 0.217" W (12.50mm x 5.50mm)
Serier:MKT369
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:Radial
Andra namn:222236919824
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:BFC236919824
Spridning av bly:0.394" (10.00mm)
Höjd - Sittande (Max):0.421" (10.70mm)
Funktioner:Long Life
Utvidgad beskrivning:0.82µF ±5% Film Capacitor 40V 63V Polyester, Metallized Radial
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Dielektriskt material:Polyester, Metallized
Beskrivning:CAP FILM 0.82UF 5% 63VDC RADIAL
Kapacitans:0.82µF