köpa BFC237142683 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänningsvärde - DC: | 250V |
|---|---|
| Spänningsvärde - AC: | 160V |
| Tolerans: | ±5% |
| Uppsägning: | PC Pins |
| Storlek / Dimension: | 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm) |
| Serier: | MKT371 |
| Förpackning: | Bulk |
| Förpackning / fall: | Radial |
| Andra namn: | 222237142683 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 105°C |
| Tillverkarens varunummer: | BFC237142683 |
| Spridning av bly: | 0.300" (7.62mm) |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.354" (9.00mm) |
| Funktioner: | Long Life |
| Utvidgad beskrivning: | 0.068µF ±5% Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Radial |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Dielektriskt material: | Polyester, Metallized |
| Beskrivning: | CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD |
| Kapacitans: | 0.068µF |