köpa BFC238301275 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänningsvärde - DC: | 250V |
|---|---|
| Spänningsvärde - AC: | 125V |
| Tolerans: | ±5% |
| Uppsägning: | PC Pins |
| Storlek / Dimension: | 1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm) |
| Serier: | MMKP383 |
| Förpackning: | Bulk |
| Förpackning / fall: | Radial |
| Andra namn: | 222238301275 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 105°C |
| Tillverkarens varunummer: | BFC238301275 |
| Spridning av bly: | 1.083" (27.50mm) |
| Höjd - Sittande (Max): | 1.102" (28.00mm) |
| Funktioner: | - |
| Utvidgad beskrivning: | 2.7µF ±5% Film Capacitor 125V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Dielektriskt material: | Polypropylene (PP), Metallized |
| Beskrivning: | CAP FILM 2.7UF 5% 250VDC RADIAL |
| Kapacitans: | 2.7µF |