BYW98-200RL
BYW98-200RL
Artikelnummer:
BYW98-200RL
Tillverkare:
ST
Beskrivning:
DIODE GEN PURP 200V 3A DO201AD
Datablad:
BYW98-200RL.pdf
Introduktion
köpa BYW98-200RL med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om:1.2V @ 9A
Spänning - DC-omvänd (Vr) (Max):200V
Leverantörs Device Package:DO-201AD
Fart:Fast Recovery = 200mA (Io)
Serier:-
Omvänd återställningstid (trr):35ns
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:DO-201AD, Axial
Andra namn:497-2497-2
Driftstemperatur - korsning:150°C (Max)
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:BYW98-200RL
Utvidgad beskrivning:Diode Standard 200V 3A Through Hole DO-201AD
Diodtyp:Standard
Beskrivning:DIODE GEN PURP 200V 3A DO201AD
Ström - Omvänd läckage @ Vr:10µA @ 200V
Nuvarande - Genomsnittlig Rectified (Io):3A