C0603C100J1GACTU
C0603C100J1GACTU
Artikelnummer:
C0603C100J1GACTU
Tillverkare:
KEMET
Beskrivning:
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0603
Datablad:
C0603C100J1GACTU.pdf
Introduktion
köpa C0603C100J1GACTU med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde:100V
Tolerans:±5%
Tjocklek (Max):0.034" (0.87mm)
Temperaturkoefficient:C0G, NP0
Storlek / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Serier:C
betyg:-
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:0603 (1608 Metric)
Andra namn:399-7816-2
C0603C100J1GAC
C0603C100J1GAC7867
C0603C100J1GACTU-ND
Driftstemperatur:-55°C ~ 125°C
Monteringstyp:Surface Mount, MLCC
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:22 Weeks
Tillverkarens varunummer:C0603C100J1GACTU
Lead Style:-
Spridning av bly:-
Höjd - Sittande (Max):-
Funktioner:Low ESL
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:10pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Beskrivning:CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0603
Kapacitans:10pF