CB1AF-D-24V
CB1AF-D-24V
Artikelnummer:
CB1AF-D-24V
Tillverkare:
Panasonic
Beskrivning:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 24V
Datablad:
CB1AF-D-24V.pdf
Introduktion
köpa CB1AF-D-24V med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Slå på spänning (max):14 VDC
Stäng av spänning (Min):2.4 VDC
Avslutningsstil:Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Kopplingsspänning:28VDC - Nom
Serier:CB
Relä typ:Automotive
Förpackning:Bulk
Driftstemperatur:-40°C ~ 85°C
Använd tid:15ms
Monteringstyp:Socketable
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:CB1AF-D-24V
Funktioner:Diode, Sealed - Flux Protection
Utvidgad beskrivning:Automotive Relay SPST-NO (1 Form A) 24VDC Coil Socketable
Beskrivning:RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 24V
Kontaktvärdering (Aktuell):20A
Kontaktmaterial:Silver Alloy, Cadmium Free
Kontaktformulär:SPST-NO (1 Form A)
Spolspänning:24VDC
Spol typ:Non Latching
Coil Resistance:320 Ohms
Spolkraft:1.8 W
Spolström:75mA