CM160808-3N9JL
CM160808-3N9JL
Artikelnummer:
CM160808-3N9JL
Tillverkare:
Bourns, Inc.
Beskrivning:
FIXED IND 3.9NH 450MA 150 MOHM
Datablad:
CM160808-3N9JL.pdf
Introduktion
köpa CM160808-3N9JL med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Typ:Wirewound
Tolerans:±5%
Leverantörs Device Package:0603 (1608 Metric)
Storlek / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Skärm:Unshielded
Serier:CM160808
betyg:-
Q @ Freq:9 @ 100MHz
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:0603 (1608 Metric)
Andra namn:CM160808-3N9JL-ND
CM160808-3N9JLTR
CM1608083N9JL
Driftstemperatur:-40°C ~ 100°C
Monteringstyp:Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Material - Kärna:Alumina
Tillverkarens varunummer:CM160808-3N9JL
Induktans:3.9nH
Höjd - Sittande (Max):0.037" (0.94mm)
Frekvens - test:100MHz
Frekvens - Självresonans:5.5GHz
Utvidgad beskrivning:3.9nH Unshielded Wirewound Inductor 450mA 150 mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Beskrivning:FIXED IND 3.9NH 450MA 150 MOHM
DC-resistans (DCR):150 mOhm Max
Nuvarande omdöme:450mA