köpa DMNH6008SPS-13 med BYCHPS
Köp med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 4V @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Teknologi: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverantörs Device Package: | PowerDI5060-8 |
| Serier: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 8 mOhm @ 20A, 10V |
| Effektdissipation (Max): | 3.3W (Ta) |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | 8-PowerTDFN |
| Andra namn: | DMNH6008SPS-13DITR |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 16 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | DMNH6008SPS-13 |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 2597pF @ 30V |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs: | 40.1nC @ 10V |
| FET-typ: | N-Channel |
| FET-funktionen: | - |
| Utvidgad beskrivning: | N-Channel 60V 16.5A (Ta), 88A (Tc) 3.3W (Ta) Surface Mount PowerDI5060-8 |
| Drivspänning (Max Rds På, Min Rds På): | 10V |
| Avlopp till källspänning (Vdss): | 60V |
| Beskrivning: | MOSFET N-CH 60V 16.5A POWERDI |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C: | 16.5A (Ta), 88A (Tc) |