köpa DMT3020LFDF-7 med BYCHPS
Köp med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 2.5V @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Teknologi: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverantörs Device Package: | U-DFN2020-6 (Type B) |
| Serier: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 17 mOhm @ 9A, 10V |
| Effektdissipation (Max): | 700mW (Ta), 1.8W (Tc) |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | 6-UDFN Exposed Pad |
| Andra namn: | DMT3020LFDF-7DITR |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 16 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | DMT3020LFDF-7 |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 393pF @ 15V |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs: | 7nC @ 10V |
| FET-typ: | N-Channel |
| FET-funktionen: | - |
| Utvidgad beskrivning: | N-Channel 30V 8.4A (Ta) 700mW (Ta), 1.8W (Tc) Surface Mount U-DFN2020-6 (Type B) |
| Drivspänning (Max Rds På, Min Rds På): | 4.5V, 10V |
| Avlopp till källspänning (Vdss): | 30V |
| Beskrivning: | MOSFET N-CHA 30V 8.4A DFN2020 |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C: | 8.4A (Ta) |
| Email: | [email protected] |