DS1804UR-050
DS1804UR-050
Artikelnummer:
DS1804UR-050
Tillverkare:
Maxim Integrated
Beskrivning:
IC POT TRIM NV ROT DIE 50K 8USOP
Ledningsfri status / RoHS-status:
Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
14316 Pieces
Datablad:
DS1804UR-050.pdf
Introduktion
köpa DS1804UR-050 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Tillförsel:2.7 V ~ 5.5 V
Tolerans:±20%
Temperaturkoefficient (Typ):750 ppm/°C
Avsmalning:Linear
Leverantörs Device Package:8-uMAX
Serier:-
Motstånd - Torkare (Ohms) (Typ):400
Motstånd (ohm):50k
Förpackning:Tube
Förpackning / fall:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Driftstemperatur:-40°C ~ 85°C
Antal kranar:100
Antal kretsar:1
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Minnetyp:Non-Volatile
Tillverkarens varunummer:DS1804UR-050
Gränssnitt:Up/Down (U/D, INC, CS)
Funktioner:-
Utvidgad beskrivning:Digital Potentiometer 50k Ohm 1 Circuit 100 Taps Up/Down (U/D, INC, CS) Interface 8-uMAX