köpa DS1809Z-W10+ med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Tillförsel: | 5V |
|---|---|
| Tolerans: | ±20% |
| Temperaturkoefficient (Typ): | 750 ppm/°C |
| Avsmalning: | Linear |
| Leverantörs Device Package: | 8-SOIC |
| Serier: | Dallastat™ |
| Motstånd - Torkare (Ohms) (Typ): | 400 (Max) |
| Motstånd (ohm): | 10k |
| Förpackning: | Tube |
| Förpackning / fall: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Andra namn: | 90-1809Z+W10 |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C |
| Antal kranar: | 64 |
| Antal kretsar: | 1 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Minnetyp: | Non-Volatile |
| Tillverkarens varunummer: | DS1809Z-W10+ |
| Gränssnitt: | Pushbutton |
| Funktioner: | - |
| Utvidgad beskrivning: | Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 64 Taps Pushbutton Interface 8-SOIC |
| Beskrivning: | IC DALLASTAT SGL 64POS 8SOIC |