ERA-8ARB182V
ERA-8ARB182V
Artikelnummer:
ERA-8ARB182V
Tillverkare:
Panasonic
Beskrivning:
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datablad:
1.ERA-8ARB182V.pdf2.ERA-8ARB182V.pdf3.ERA-8ARB182V.pdf4.ERA-8ARB182V.pdf
Introduktion
köpa ERA-8ARB182V med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Tolerans:±0.1%
Temperaturkoefficient:±10ppm/°C
Leverantörs Device Package:1206
Storlek / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Serier:ERA-8A
Motstånd (ohm):1.8k
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Förpackning:Original-Reel®
Förpackning / fall:1206 (3216 Metric)
Andra namn:P1.8KCSDKR
Driftstemperatur:-55°C ~ 155°C
Antal uppsägningar:2
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:13 Weeks
Tillverkarens varunummer:ERA-8ARB182V
Höjd - Sittande (Max):0.028" (0.70mm)
Funktioner:Automotive AEC-Q200
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:1.8k Ohm ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
Beskrivning:RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/4W 1206