F1827CAH1200
F1827CAH1200
Artikelnummer:
F1827CAH1200
Tillverkare:
Crydom
Beskrivning:
MODULE SCR/DIODE 25A 480VAC
Datablad:
1.F1827CAH1200.pdf2.F1827CAH1200.pdf3.F1827CAH1200.pdf
Introduktion
köpa F1827CAH1200 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Off State:1200V
Spänning - Gate Trigger (Vgt) (Max):3V
Strukturera:Common Anode - SCR/Diode
Serier:-
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Module
Driftstemperatur:-40°C ~ 125°C (TJ)
Antal SCR, Dioder:1 SCR, 1 Diode
Monteringstyp:Chassis Mount
Tillverkarens normala ledtid:6 Weeks
Tillverkarens varunummer:F1827CAH1200
Utvidgad beskrivning:SCR Module 1200V 25A (DC) Common Anode - SCR/Diode Chassis Mount Module
Beskrivning:MODULE SCR/DIODE 25A 480VAC
Nuvarande - On State (It (RMS)) (Max):25A (DC)
Nuvarande - Icke-rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):400A @ 60Hz
Nuvarande - Gate Trigger (Igt) (Max):150mA