F1842CCH1000
Artikelnummer:
F1842CCH1000
Tillverkare:
Crydom
Beskrivning:
MODULE SCR/DIODE 40A 380VAC
Datablad:
1.F1842CCH1000.pdf2.F1842CCH1000.pdf3.F1842CCH1000.pdf
Introduktion
köpa F1842CCH1000 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Off State:1000V
Spänning - Gate Trigger (Vgt) (Max):3V
Strukturera:Common Cathode - SCR/Diode
Serier:-
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Module
Driftstemperatur:-40°C ~ 125°C (TJ)
Antal SCR, Dioder:1 SCR, 1 Diode
Monteringstyp:Chassis Mount
Tillverkarens varunummer:F1842CCH1000
Utvidgad beskrivning:SCR Module 1000V 40A (DC) Common Cathode - SCR/Diode Chassis Mount Module
Beskrivning:MODULE SCR/DIODE 40A 380VAC
Nuvarande - On State (It (RMS)) (Max):40A (DC)
Nuvarande - Icke-rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):1000A @ 60Hz
Nuvarande - Gate Trigger (Igt) (Max):150mA