köpa FZT853TA med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max): | 100V |
|---|---|
| Vce Mättnad (Max) @ Ib, Ic: | 340mV @ 500mA, 5A |
| Transistortyp: | NPN |
| Leverantörs Device Package: | SOT-223 |
| Serier: | - |
| Effekt - Max: | 3W |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | TO-261-4, TO-261AA |
| Andra namn: | FZT853TR |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | FZT853TA |
| Frekvens - Övergång: | 130MHz |
| Utvidgad beskrivning: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 100V 6A 130MHz 3W Surface Mount SOT-223 |
| Beskrivning: | TRANS NPN 100V 6A SOT-223 |
| Likströmsstigning (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 2A, 2V |
| Nuvarande - Collector Cutoff (Max): | 10nA (ICBO) |
| Nuvarande - Samlare (Ic) (Max): | 6A |
| Email: | [email protected] |