LLG2C102MELZ40
LLG2C102MELZ40
Artikelnummer:
LLG2C102MELZ40
Tillverkare:
Nichicon
Beskrivning:
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP
Datablad:
1.LLG2C102MELZ40.pdf2.LLG2C102MELZ40.pdf
Introduktion
köpa LLG2C102MELZ40 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:160V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.866" Dia (22.00mm)
Serier:LLG
Ripple Current:3A @ 120Hz
Polarisering:Polar
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial, Can - Snap-In
Andra namn:493-7200
Driftstemperatur:-40°C ~ 85°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:23 Weeks
Tillverkarens varunummer:LLG2C102MELZ40
Livstid @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Spridning av bly:0.394" (10.00mm)
Impedans:-
Höjd - Sittande (Max):1.654" (42.00mm)
Utvidgad beskrivning:1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Beskrivning:CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP
Kapacitans:1000µF