köpa LM536023QPWPTQ1 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - utgång (min / fast): | 3.3V |
|---|---|
| Spänning - utgång (max): | - |
| Spänning - Ingång (Min): | 3.9V |
| Spänning - Ingång (Max): | 36V |
| Topologi: | Buck |
| Synkron Likriktare: | Yes |
| Leverantörs Device Package: | 16-HTSSOP |
| Serier: | Automotive, AEC-Q100 |
| Förpackning: | Original-Reel® |
| Förpackning / fall: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Utmatningstyp: | Fixed |
| Utgångskonfiguration: | Positive |
| Andra namn: | 296-42425-6 |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Antal utgångar: | 1 |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 12 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | LM536023QPWPTQ1 |
| Fungera: | Step-Down |
| Frekvensomkoppling: | 2.1MHz |
| Utvidgad beskrivning: | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 2A 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Beskrivning: | IC REG BCK 3.3V 2A SYNC 16HTSSOP |
| Aktuell - utgång: | 2A |
| Email: | [email protected] |