LNK2W102MSEF
LNK2W102MSEF
Artikelnummer:
LNK2W102MSEF
Tillverkare:
Nichicon
Beskrivning:
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW
Datablad:
1.LNK2W102MSEF.pdf2.LNK2W102MSEF.pdf3.LNK2W102MSEF.pdf
Introduktion
köpa LNK2W102MSEF med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:450V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:2.008" Dia (51.00mm)
Serier:LNK
Ripple Current:5.2A @ 120Hz
Polarisering:Polar
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial, Can - Screw Terminals
Andra namn:493-8864
LNK2W102MSEF-ND
Driftstemperatur:-25°C ~ 85°C
Monteringstyp:Chassis Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:21 Weeks
Tillverkarens varunummer:LNK2W102MSEF
Livstid @ Temp.:5000 Hrs @ 85°C
Spridning av bly:0.866" (22.00mm)
Impedans:-
Höjd - Sittande (Max):2.953" (75.00mm)
Utvidgad beskrivning:1000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Beskrivning:CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW
Kapacitans:1000µF