LX8117-33CDT
Artikelnummer:
LX8117-33CDT
Tillverkare:
Microsemi
Beskrivning:
IC REG LDO 3.3V TO252
Datablad:
LX8117-33CDT.pdf
Introduktion
köpa LX8117-33CDT med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - utgång:3.3V
Spänning - ingång:Up to 15V
Spänning - Dropout (Typisk):1.05V @ 800mA
Leverantörs Device Package:TO-252, (D-Pak)
Serier:-
Regulator Topologi:Positive Fixed
Förpackning:Tube
Förpackning / fall:TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Driftstemperatur:0°C ~ 125°C
Antal tillsynsmyndigheter:1
Monteringstyp:Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL):2 (1 Year)
Tillverkarens varunummer:LX8117-33CDT
Utvidgad beskrivning:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 3.3V TO-252, (D-Pak)
Beskrivning:IC REG LDO 3.3V TO252
Aktuell - utgång:-
Aktuell - Gräns ​​(Min):800mA