MAX4275BJEUA
MAX4275BJEUA
Artikelnummer:
MAX4275BJEUA
Tillverkare:
Maxim Integrated
Beskrivning:
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8UMAX
Ledningsfri status / RoHS-status:
Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
17458 Pieces
Datablad:
1.MAX4275BJEUA.pdf2.MAX4275BJEUA.pdf
Introduktion
köpa MAX4275BJEUA med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Tillförsel, Enkel / Dual (±):2.5 V ~ 5.5 V, ±1.25 V ~ 2.75 V
Spänning - Ingångsförskjutning:500µV
Leverantörs Device Package:8-uMAX
Slew Rate:0.7 V/µs
Serier:GainAmp™
Förpackning:Tube
Förpackning / fall:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Utmatningstyp:Rail-to-Rail
Driftstemperatur:-40°C ~ 85°C
Antal kretsar:2
Monteringstyp:Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:MAX4275BJEUA
Utvidgad beskrivning:General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-uMAX
Beskrivning:IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8UMAX
Nuvarande - Tillförsel:355µA
Ström - Utgång / kanal:65mA
Aktuell - Inmatningsfel:50pA
Förstärkare Typ:General Purpose
-3db bandbredd:1.7MHz