MMF25SFRF18R
MMF25SFRF18R
Artikelnummer:
MMF25SFRF18R
Beskrivning:
RES SMD 18 OHM 1% 1/4W MELF
Datablad:
MMF25SFRF18R.pdf
Introduktion
köpa MMF25SFRF18R med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Tolerans:±1%
Temperaturkoefficient:±100ppm/°C
Leverantörs Device Package:MELF
Storlek / Dimension:0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Serier:MMF
Motstånd (ohm):18
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:MELF, 0204
Driftstemperatur:-55°C ~ 155°C
Antal uppsägningar:2
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:MMF25SFRF18R
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:18 Ohm ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Metal Film
Beskrivning:RES SMD 18 OHM 1% 1/4W MELF