RN55E2263FRE6
RN55E2263FRE6
Artikelnummer:
RN55E2263FRE6
Tillverkare:
Dale / Vishay
Beskrivning:
RES 226K OHM 1/8W 1% AXIAL
Ledningsfri status / RoHS-status:
Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
14336 Pieces
Datablad:
RN55E2263FRE6.pdf
Introduktion
köpa RN55E2263FRE6 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Tolerans:±1%
Temperaturkoefficient:±25ppm/°C
Leverantörs Device Package:Axial
Storlek / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Serier:Military, MIL-R-10509/7, RN55
Motstånd (ohm):226k
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:Axial
Andra namn:RN55E2263FRE6-MIL
Driftstemperatur:-65°C ~ 175°C
Antal uppsägningar:2
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:9 Weeks
Tillverkarens varunummer:RN55E2263FRE6
Höjd - Sittande (Max):-
Funktioner:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:226k Ohm ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Beskrivning:RES 226K OHM 1/8W 1% AXIAL