köpa RT0402FRE0740K2L med BYCHPS
Köp med garanti
| Tolerans: | ±1% |
|---|---|
| Temperaturkoefficient: | ±50ppm/°C |
| Leverantörs Device Package: | 0402 |
| Storlek / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Serier: | RT |
| Motstånd (ohm): | 40.2k |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | 0402 (1005 Metric) |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar: | 2 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | RT0402FRE0740K2L |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.014" (0.35mm) |
| Funktioner: | Moisture Resistant |
| Felaktighet: | - |
| Utvidgad beskrivning: | 40.2k Ohm ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thin Film |
| Beskrivning: | RES SMD 40.2K OHM 1% 1/16W 0402 |