RT0603FRE072R49L
RT0603FRE072R49L
Artikelnummer:
RT0603FRE072R49L
Tillverkare:
Yageo
Beskrivning:
RES SMD 2.49 OHM 1% 1/10W 0603
Datablad:
RT0603FRE072R49L.pdf
Introduktion
köpa RT0603FRE072R49L med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Tolerans:±1%
Temperaturkoefficient:±50ppm/°C
Leverantörs Device Package:0603
Storlek / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Serier:RT
Motstånd (ohm):2.49
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:0603 (1608 Metric)
Driftstemperatur:-55°C ~ 155°C
Antal uppsägningar:2
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:RT0603FRE072R49L
Höjd - Sittande (Max):0.022" (0.55mm)
Funktioner:Moisture Resistant
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:2.49 Ohm ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thin Film
Beskrivning:RES SMD 2.49 OHM 1% 1/10W 0603