RT0805WRD07105RL
RT0805WRD07105RL
Artikelnummer:
RT0805WRD07105RL
Beskrivning:
RES SMD 105 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datablad:
RT0805WRD07105RL.pdf
Introduktion
köpa RT0805WRD07105RL med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Tolerans:±0.05%
Temperaturkoefficient:±25ppm/°C
Leverantörs Device Package:0805
Storlek / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Serier:RT
Motstånd (ohm):105
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:0805 (2012 Metric)
Driftstemperatur:-55°C ~ 155°C
Antal uppsägningar:2
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:RT0805WRD07105RL
Höjd - Sittande (Max):0.024" (0.60mm)
Funktioner:Moisture Resistant
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:105 Ohm ±0.05% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thin Film
Beskrivning:RES SMD 105 OHM 0.05% 1/8W 0805