RT1206CRE0790RL
RT1206CRE0790RL
Artikelnummer:
RT1206CRE0790RL
Tillverkare:
Yageo
Beskrivning:
RES SMD 90 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datablad:
RT1206CRE0790RL.pdf
Introduktion
köpa RT1206CRE0790RL med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Tolerans:±0.25%
Temperaturkoefficient:±50ppm/°C
Leverantörs Device Package:1206
Storlek / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Serier:RT
Motstånd (ohm):90
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:1206 (3216 Metric)
Driftstemperatur:-55°C ~ 155°C
Antal uppsägningar:2
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:RT1206CRE0790RL
Höjd - Sittande (Max):0.026" (0.65mm)
Funktioner:Moisture Resistant
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:90 Ohm ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thin Film
Beskrivning:RES SMD 90 OHM 0.25% 1/4W 1206