köpa SK040RTP med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - På stat (Vtm) (Max): | 1.8V |
|---|---|
| Spänning - Off State: | 1000V |
| Spänning - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 1.5V |
| Leverantörs Device Package: | TO-220AB-R |
| Serier: | - |
| SCR-typ: | Standard Recovery |
| Förpackning: | Tube |
| Förpackning / fall: | TO-220-3 |
| Andra namn: | F7315 SK040RTP-ND |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 11 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | SK040RTP |
| Utvidgad beskrivning: | SCR 1000V 40A Standard Recovery Through Hole TO-220AB-R |
| Beskrivning: | SCR 1000V 40A TO220 |
| Nuvarande - On State (It (RMS)) (Max): | 40A |
| Nuvarande - On State (It (AV)) (Max): | 25A |
| Aktuell - Off State (Max): | 30µA |
| Nuvarande - Icke-rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | 430A, 520A |
| Nuvarande - Håll (Ih) (Max): | 60mA |
| Nuvarande - Gate Trigger (Igt) (Max): | 40mA |