köpa SRR1210-4R7Y med BYCHPS
Köp med garanti
| Typ: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerans: | ±30% |
| Leverantörs Device Package: | - |
| Storlek / Dimension: | 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm) |
| Skärm: | Shielded |
| Serier: | SRR1210 |
| betyg: | - |
| Q @ Freq: | 8 @ 7.96MHz |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | Nonstandard |
| Andra namn: | SRR1210-4R7Y-ND SRR1210-4R7YTR |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Kärna: | Ferrite |
| Tillverkarens normala ledtid: | 20 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | SRR1210-4R7Y |
| Induktans: | 4.7µH |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.394" (10.00mm) |
| Frekvens - test: | 100kHz |
| Frekvens - Självresonans: | 35MHz |
| Utvidgad beskrivning: | 4.7µH Shielded Wirewound Inductor 8.5A 12 mOhm Max Nonstandard |
| Beskrivning: | FIXED IND 4.7UH 8.5A 12 MOHM SMD |
| DC-resistans (DCR): | 12 mOhm Max |
| Nuvarande omdöme: | 8.5A |
| Nuvarande - Mättnad: | 9.6A |