köpa STGWA40N120KD med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max): | 1200V |
|---|---|
| Vce (på) (Max) @ Vge, Ic: | 3.85V @ 15V, 30A |
| Testvillkor: | 960V, 30A, 10 Ohm, 15V |
| Td (på / av) @ 25 ° C: | 48ns/338ns |
| Byt energi: | 3.7mJ (on), 5.7mJ (off) |
| Leverantörs Device Package: | TO-247 |
| Serier: | PowerMESH™ |
| Omvänd återställningstid (trr): | 84ns |
| Effekt - Max: | 240W |
| Förpackning: | Tube |
| Förpackning / fall: | TO-247-3 |
| Andra namn: | 497-15137-5 STGWA40N120KD-ND |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | STGWA40N120KD |
| Inmatningstyp: | Standard |
| IGBT-typ: | - |
| Gate Charge: | 126nC |
| Utvidgad beskrivning: | IGBT 1200V 80A 240W Through Hole TO-247 |
| Beskrivning: | IGBT 1200V 80A 240W TO247 |
| Nuvarande - Collector Pulsed (Icm): | 120A |
| Nuvarande - Samlare (Ic) (Max): | 80A |