TPS40054PWPG4
Artikelnummer:
TPS40054PWPG4
Tillverkare:
Beskrivning:
IC REG CTRLR BUCK 16HTSSOP
Datablad:
TPS40054PWPG4.pdf
Introduktion
köpa TPS40054PWPG4 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd):8 V ~ 40 V
Topologi:Buck
Synkron Likriktare:Yes
Leverantörs Device Package:16-HTSSOP
Serier:-
Seriella gränssnitt:-
Förpackning:Tube
Förpackning / fall:16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Utmatningstyp:Transistor Driver
Utgångsfaser:1
Utgångskonfiguration:Positive
Andra namn:296-36167-5
TPS40054PWPG4-ND
Driftstemperatur:-40°C ~ 85°C (TA)
Antal utgångar:1
Fuktkänslighetsnivå (MSL):2 (1 Year)
Tillverkarens varunummer:TPS40054PWPG4
Fungera:Step-Down
Frekvensomkoppling:Up to 1MHz
Utvidgad beskrivning:Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 16-HTSSOP
Driftscykel (Max):94%