TPS727185YFFR
Artikelnummer:
TPS727185YFFR
Tillverkare:
Beskrivning:
IC REG LDO 1.85V 0.25A 4DSBGA
Datablad:
TPS727185YFFR.pdf
Introduktion
köpa TPS727185YFFR med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - utgång:1.85V
Spänning - ingång:2 V ~ 5.5 V
Spänning - Dropout (Typisk):-
Leverantörs Device Package:4-DSBGA (1x1)
Serier:-
Regulator Topologi:Positive Fixed
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:4-UFBGA, DSBGA
Andra namn:296-27918-2
Driftstemperatur:-40°C ~ 125°C
Antal tillsynsmyndigheter:1
Monteringstyp:Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:6 Weeks
Tillverkarens varunummer:TPS727185YFFR
Utvidgad beskrivning:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 1.85V 250mA 4-DSBGA (1x1)
Beskrivning:IC REG LDO 1.85V 0.25A 4DSBGA
Aktuell - utgång:250mA
Aktuell - Gräns ​​(Min):300mA