köpa UBT1K470MPD1TD med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning Betyg: | 80V |
|---|---|
| Tolerans: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Storlek / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Serier: | UBT |
| Ripple Current: | 240mA @ 120Hz |
| Polarisering: | Polar |
| Förpackning: | Cut Tape (CT) |
| Förpackning / fall: | Radial, Can |
| Andra namn: | 493-13111-1 |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 17 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | UBT1K470MPD1TD |
| Livstid @ Temp.: | 3000 Hrs @ 125°C |
| Spridning av bly: | 0.197" (5.00mm) |
| Impedans: | 800 mOhm |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.571" (14.50mm) |
| Utvidgad beskrivning: | 47µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Beskrivning: | CAP ALUM 47UF 20% 80V RADIAL |
| Kapacitans: | 47µF |
| tillämpningar: | Automotive |
| Email: | [email protected] |