VRR07T102KGA
VRR07T102KGA
Artikelnummer:
VRR07T102KGA
Tillverkare:
KEMET
Beskrivning:
CAP CER 1000PF 2KV X7R RADIAL
Ledningsfri status / RoHS-status:
Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
19792 Pieces
Datablad:
VRR07T102KGA.pdf
Introduktion
köpa VRR07T102KGA med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde:2000V (2kV)
Tolerans:±10%
Tjocklek (Max):-
Temperaturkoefficient:X7R
Storlek / Dimension:0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Serier:VRR
betyg:-
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial
Andra namn:399-8866
Driftstemperatur:-55°C ~ 200°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:23 Weeks
Tillverkarens varunummer:VRR07T102KGA
Lead Style:Straight
Spridning av bly:0.200" (5.08mm)
Höjd - Sittande (Max):0.300" (7.62mm)
Funktioner:High Voltage, High Temperature
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:1000pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R Radial
Beskrivning:CAP CER 1000PF 2KV X7R RADIAL
Kapacitans:1000pF