ZTX450STOA
Artikelnummer:
ZTX450STOA
Tillverkare:
Diodes Incorporated
Beskrivning:
TRANS NPN 45V 1A E-LINE
Datablad:
ZTX450STOA.pdf
Introduktion
köpa ZTX450STOA med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max):45V
Vce Mättnad (Max) @ Ib, Ic:250mV @ 15mA, 150mA
Transistortyp:NPN
Leverantörs Device Package:E-Line (TO-92 compatible)
Serier:-
Effekt - Max:1W
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:E-Line-3, Formed Leads
Driftstemperatur:-55°C ~ 200°C (TJ)
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:ZTX450STOA
Frekvens - Övergång:150MHz
Utvidgad beskrivning:Bipolar (BJT) Transistor NPN 45V 1A 150MHz 1W Through Hole E-Line (TO-92 compatible)
Beskrivning:TRANS NPN 45V 1A E-LINE
Likströmsstigning (hFE) (Min) @ Ic, Vce:100 @ 150mA, 10V
Nuvarande - Collector Cutoff (Max):100nA (ICBO)
Nuvarande - Samlare (Ic) (Max):1A