köpa ZUMT718TC med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max): | 20V |
|---|---|
| Vce Mättnad (Max) @ Ib, Ic: | 250mV @ 100mA, 1A |
| Transistortyp: | PNP |
| Leverantörs Device Package: | SOT-323 |
| Serier: | - |
| Effekt - Max: | 500mW |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | SC-70, SOT-323 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | ZUMT718TC |
| Frekvens - Övergång: | 210MHz |
| Utvidgad beskrivning: | Bipolar (BJT) Transistor PNP 20V 1A 210MHz 500mW Surface Mount SOT-323 |
| Beskrivning: | TRANS PNP 20V 1A SC70-3 |
| Likströmsstigning (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 200 @ 500mA, 2V |
| Nuvarande - Collector Cutoff (Max): | 10nA |
| Nuvarande - Samlare (Ic) (Max): | 1A |
| Email: | [email protected] |