ZXTP19100CFFTA
ZXTP19100CFFTA
Artikelnummer:
ZXTP19100CFFTA
Tillverkare:
Diodes Incorporated
Beskrivning:
TRANS PNP 100V 2A SOT23F-3
Datablad:
ZXTP19100CFFTA.pdf
Introduktion
köpa ZXTP19100CFFTA med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max):100V
Vce Mättnad (Max) @ Ib, Ic:275mV @ 200mA, 2A
Transistortyp:PNP
Leverantörs Device Package:SOT-23F
Serier:-
Effekt - Max:1.5W
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:SOT-23-3 Flat Leads
Andra namn:ZXTP19100CFFTR
Driftstemperatur:-55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstyp:Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:10 Weeks
Tillverkarens varunummer:ZXTP19100CFFTA
Frekvens - Övergång:142MHz
Utvidgad beskrivning:Bipolar (BJT) Transistor PNP 100V 2A 142MHz 1.5W Surface Mount SOT-23F
Beskrivning:TRANS PNP 100V 2A SOT23F-3
Likströmsstigning (hFE) (Min) @ Ic, Vce:200 @ 100mA, 2V
Nuvarande - Collector Cutoff (Max):50nA (ICBO)
Nuvarande - Samlare (Ic) (Max):2A