10SEP560M+T
10SEP560M+T
Artikelnummer:
10SEP560M+T
Tillverkare:
Panasonic
Beskrivning:
CAP ALUM POLY 560UF 20% 10V T/H
Datablad:
10SEP560M+T.pdf
Introduktion
köpa 10SEP560M+T med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:10V
Typ:Polymer
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Serier:OS-CON™, SEP
Ripple Current - Low Frequency:261.5mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency:5.23A @ 100kHz
Förpackning:Tape & Box (TB)
Förpackning / fall:Radial, Can
Andra namn:P16371TB
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:8 Weeks
Tillverkarens varunummer:10SEP560M+T
Livstid @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Spridning av bly:0.197" (5.00mm)
Impedans:-
Höjd - Sittande (Max):0.512" (13.00mm)
Utvidgad beskrivning:560µF ±20% 10V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 13 mOhm 3000 Hrs @ 105°C
ESR (ekvivalent serieresistens):13 mOhm
Beskrivning:CAP ALUM POLY 560UF 20% 10V T/H
Kapacitans:560µF