köpa 1N4746A med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Zener (Nom) (Vz): | 18V |
|---|---|
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om: | - |
| Tolerans: | ±5% |
| Leverantörs Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Serier: | - |
| Effekt - Max: | 1W |
| Förpackning: | Bulk |
| Förpackning / fall: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Andra namn: | 1N4746AMS |
| Driftstemperatur: | -65°C ~ 200°C |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | 1N4746A |
| Impedans (Max) (Zzt): | 20 Ohm |
| Utvidgad beskrivning: | Zener Diode 1W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) |
| Beskrivning: | DIODE ZENER 18V 1W DO204AL |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr: | 5µA @ 13.7V |
| Email: | [email protected] |