köpa 2901906 med BYCHPS
Köp med garanti
| Slå på spänning (max): | - |
|---|---|
| Stäng av spänning (Min): | - |
| Avslutningsstil: | Plug In, 8 Pin (Octal) |
| Kopplingsspänning: | 250VAC, 220VDC - Max |
| Serier: | REL-OR |
| Frigöringstid: | 20ms |
| Relä typ: | General Purpose |
| Förpackning: | Bulk |
| Andra namn: | REL-OR/L-120AC/1/MB |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 60°C |
| Använd tid: | 20ms |
| Monteringstyp: | Socketable |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 16 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | 2901906 |
| Funktioner: | LED Indicator |
| Utvidgad beskrivning: | General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 120VAC Coil Socketable |
| Beskrivning: | RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 120V |
| Kontaktvärdering (Aktuell): | 10A |
| Kontaktmaterial: | Silver Nickel (AgNi) |
| Kontaktformulär: | SPST-NO (1 Form A) |
| Spolspänning: | 120VAC |
| Spol typ: | Non Latching |
| Coil Resistance: | 1.7 kOhms |
| Spolkraft: | - |
| Spolström: | 22mA |
| Email: | [email protected] |