757D397M016CD3D
Artikelnummer:
757D397M016CD3D
Tillverkare:
Vishay / Sprague
Beskrivning:
CAP ALUM 390UF 20% 16V RADIAL
Ledningsfri status / RoHS-status:
Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
18345 Pieces
Datablad:
757D397M016CD3D.pdf
Introduktion
köpa 757D397M016CD3D med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:16V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Serier:757D
Ripple Current:770mA @ 120Hz
Polarisering:Polar
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial, Can
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:757D397M016CD3D
Livstid @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Spridning av bly:0.197" (5.00mm)
Impedans:96 mOhm
Höjd - Sittande (Max):0.740" (18.80mm)
Utvidgad beskrivning:390µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 257 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C
ESR (ekvivalent serieresistens):257 mOhm @ 120Hz
Beskrivning:CAP ALUM 390UF 20% 16V RADIAL
Kapacitans:390µF