köpa ADS7844NB/1K med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Supply, Digital: | 2.7 V ~ 3.6 V, 5V |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel, Analog: | 2.7 V ~ 3.6 V, 5V |
| Leverantörs Device Package: | 20-SSOP |
| Serier: | - |
| Provtagningsfrekvens (per sekund): | 200k |
| Referenstyp: | External |
| Förhållande - S / H: ADC: | 1:1 |
| Förpackning: | Original-Reel® |
| Förpackning / fall: | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Andra namn: | 296-46066-6 |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C |
| Antal ingångar: | 4, 8 |
| Antal bitar: | 12 |
| Antal A / D-omvandlare: | 1 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 2 (1 Year) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 6 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | ADS7844NB/1K |
| Inmatningstyp: | Differential, Single Ended |
| Funktioner: | - |
| Utvidgad beskrivning: | 12 Bit Analog to Digital Converter 4, 8 Input 1 SAR 20-SSOP |
| Beskrivning: | IC 12BIT 8-CHN 200KHZ A/D 20SSOP |
| Datagränssnitt: | SPI |
| Konfiguration: | MUX-S/H-ADC |
| Arkitektur: | SAR |
| Email: | [email protected] |